Zajímavosti v okolí

 

6 jezer Tauplitzalm

Cesta po šesti jezerech v okolí horské vesničky Tauplitzalm. Cesta je značena žlutou cedulí s nápisem 6-Seen-Wanderung a také doplněna šipkami s názvy jednolivých jezer. Tento výlet je nenáročnou tůrou v nadmořské výšce 1650m krajinou s pasoucím se dobytkem, kvetoucí florou a s krásným výhledem na Grimming.

Všichni, kteří preferují zážitek z přírody pohodlnějším způsobem než turistikou, si určitě oblíbí vyhlídkový vláček, který jezdí po jezerní náhorní plošině Tauplitzalm během letní sezóny.
Jízda trvá cca 1 hodinu, cena € 3,-


Altaussee - Salzberg

Prohlídka historických solných dolů v Altaussee s průvodcem. Součástí prohlídky je promítání krátkého filmu o dějinách solných dolů. Dále prohlídka pokračuje návštěvou kapličky sv. Barbory, důlních jesliček a končí u jezera Salzsee s typickým pozdravem horníků "Zadř Bůh".

https://www.salzwelten.at/

 

Výlet lodí po Altaussee

Pokochejte se panoramatickými výhledy během plavby lodí na trase VIA AQUA parníkem "Arcivévoda Jan ". Cílem jsou tématické zastávky o rybářství, lodní dopravě, přírodě a vodě. Loď nabízí příjemné posezení u baru. Vhodné také pro rodiny za nepříznivého počasí.

https://www.altausseeschiffahrt.at/

 

Klášter Admont

Poznejte největší klášterní knihovnu světa a jedno z nejbohatších soukromých muzeí Rakouska, navštivte speciální výstavu na téma „Stvoření přírody není dokončeno".

https://www.stiftadmont.at/

 

Výlet na tři jezera

Grundlsee - Toplitzsee - Kammersee

Tento výlet bude to pro Vás nezapomenutelným zážitkem. Výlet na tři jezera začíná u přístaviště na Grundlsee. Odsud se vydáte motorovou lodí pres 6,5 km dlouhé jezero Grundlsee do Gößlu. Pokračujete krátkou procházkou (cca 20 minut) až k tajuplnému jezeru Toplitzsee. Motorovou lodí pojedete kolem vodopádu k romantickému jezeru Kammersee. Zde si můžete prohlédnout pramen řeky Traun (vodopád).
Výlet trvá cca 3 hodiny, cena: € 12,-

 

Dachstein - obří ledové jeskyně (Rieseneishöhlen)

Ledové paláce v Dachsteinu patří k největším přírodním divům v Alpách. Z celého světa se sem sjíždějí turisté, aby obdivovali podzemní ledové království Dachsteinu. Mohutné jeskynní ledovce, ledové hory a kapličky z ledu jsou vítaným kontrastem s venkovním světem během horkých letních dnů. Za deštivého počasí nabízí jeskyně bezpečné útočiště pro člověka i zvířata, jako tomu bylo v dávných dobách.
Exkurze trvá cca 3 hodiny, cena: € 25,-

www.dachsteinwelterbe.at

 

Hallstatt

V prosinci 1997 Výbor světového kulturního dědictví vyhlásil oblast Hallstatt- Dachstein / Solnohradsko "Světovým kulturním dědictvím". Poznejte Hallstatt a jeho světoznámé panorama z jezera. Na tento jedinečný zážitek nikdy nezapomenete. Farní kostel v Hallstattu je nádherným architektonickým skvostem v samém srdci tohoto městečka. Světelný meč, možnost okouzlujícího letu nad městečkem a 3D putování casem – toto jsou nejnovější atrakce,kterém nabízí hallstattské muzeum. Návštěva Hallstattu bude zážitkem pro celou rodinu. V kostnici Hallstattu (u katolického kostela) uvidíte cca 610 malovaných lebek. Některé z nich pocházejí z 18. století, některé byly zdobeny teprve v tomto století.

www.hallstatt.at

 

Bad Ischl, císařská vila

Habsburská dynastie si oblíbila Ischl (od r. 1906 Bad Ischl) před více než 700 lety. Jako 15 letý korunní princ, František Josef napsal v roce 1845 své matce: „O, jak se mi stýská po milovaném Ischlu“. Město miloval až dokonce svého života. A Bad Ischl mu zůstalo věrným dodnes. Ve Vídni přežilo málo „císařského“, a to málo má spíše muzeální hodnotu. Zato Ischl každý rok 18. srpna stále oslavuje „narozeniny císaře“.

www.kaiservilla.at